Obróbka zdjęć - profesjonalnie!
Dowolne efekty, indywidualna obróbka! Wyślij zdjęcie i opis obróbki na maila: foto.fxx@gmail.com

Profesjonalni graficy wykonają obróbkę Twoich zdjęć - szybko, w atrakcyjnej cenie i z możliwością poprawek. Zapraszamy do kontaktu.

Opisz w mailu efekt jaki chcesz uzyskać na obrabianym zdjęciu - mamy duży zakres możliwości. Jeśli masz pytania - napisz tutaj.

wycena pytania

Usuwanie tła

Usuwanie tła

usuwanie tła jof usuwanie tła jof

Szparowanie zdjęć

szparowanie zdjec jof szparowanie zdjec jof

Zmiana Tła

retusz zmiana tła retusz zmiana tła

Usuwanie tła

retusz wycinanie tła retusz wycinanie tła

Przezroczyste tło

przezroczyste tlo przezroczyste tlo

Wycinanie tła

wycinanie tła lozko wycinanie tła lozko

Szparowanie zdjęć

szparowanie zdjecia szparowanie zdjecia

Usuwanie tła

wycinanie tła wycinanie tła

Szparowanie zdjęć

szparowanie tel szparowanie tel

Usuwanie tła ze zdjęcia - szybko, profesjonalnie i w atrakcyjnej cenie. Oferujemy swoje usługi usuwania tła ze zdjęć przeznaczonych do ulotek, wizytówek, katalogów, oraz innych drukowanych materiałów reklamowych, a także na potrzeby stron internetowych.

NISKIE CENY już od 1,29 zł za jedno zdjęcie.

Otrzymane od klientów zdjęcia zostaną wykorzystane jedynie do realizacji zamówienia i nie są udostępniane osobom trzecim. Zamawiający obróbkę oświadcza że jest właścicielem zdjęcia i jego obróbka nie narusza praw osób trzecich.

Wycenę przygotowujemy indywidualnie w oparciu o zleconą obróbkę.

Czas realizacji to przeważnie maksymalnie 2 dni!

Oferujemy atrakcyjne rabaty!

Stawiamy głównie na indywidualne zamówienia. Opisz efekt jaki ma zostać uzyskany po obróbce.

Zapraszamy do kontaktu :)

wycena pytania

Usuwanie tła ze zdjęć

Usuwanie tła z fotografii określane jest również jako szparowanie zdjęć. Obróbka tego typu jest niezbędna jeśli zależy nam na pozostawieniu na zdjęciu jedynie interesujących nas elementów, tło zaś i inne zbędne rzeczy rozpraszające uwagę mają zostać usunięte. Tło może pozostać białe lub przezroczyste w zależności od celów do jakich chcemy użyć później tego zdjęcia.

Szparowanie zdjęć jest obecnie niezwykle popularne. Usunięcie tła ze zdjęcia pozwala uniknąć rozpraszania uwagi tłem i skupić się jedynie na elemencie zdjęcia który nas interesuje. Tego typu obróbka zdjęć znajduje to swoje zastosowanie zarówno przy tworzeniu reklamowych materiałów drukowanych, obrazkach na potrzeby internetu czy galerii produktów. Zdjęcia na białym tle są bardziej czytelne i atrakcyjne.

Oferujemy obróbkę zdjęć polegającą na profesjonalnym i dokładnym wycięciu ze zdjęć zbędnego tła - w atrakcyjnej cenie i krótkim czasie. Przy pilnych zleceniach możliwa jest ekspresowa realizacja (często jeszcze tego samego dnia). Wycenę zawsze przygotowujemy indywidualnie, jesteśmy w stanie zapewnić atrakcyjne ceny.

Profesjonalna i tania usługa z krótkim czasem realizacji.

Aby usuwanie tła przebiegło sprawnie i z dobrym rezultatem należy zacząć do analizy nadesłanych zdjęć. Do wycięcia tła konieczne jest indywidualne dobranie i użycie odpowiednich oferowanych przez program graficzny narzędzi.

W zależności od elementów które mamy ze zdjęcia wyciąć dobieramy inne narzędzia. Inaczej usuwamy tło ze zdjęć z ludźmi a inaczej wycinamy przykładowo buty czy meble. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w szparowaniu zdjęć jesteśmy w stanie usunąć tło tak, aby zdjęcie po obróbce wyglądało atrakcyjnie i naturalnie.

Usuwanie tła pozornie nie jest zbyt skomplikowaną czynnością. Istnieją nawet proste programy online robiące to automatycznie. Wystarczy jednak spróbować skorzystać z takiego urządzenia, aby przekonać się że efekty niezbyt często są zadowalające. Jak narazie niezastąpione okazują się profesjonalne programy graficzne i praca grafika. Skrypty programów usuwających tło automatycznie w miarę dobrze radzą sobie jedynie ze zdjęciami z jednolitym tyłem na oryginalnym zdjęciu.

Szparowanie przeprowadzone zbyt szybko lub niedokładnie jest bardzo widocznie na źle obrobionych zdjęcia. W oczy kłują nienaturalne krawędzie, rozmycia lub przesunięcia oraz niedokładnie wycięte elementy. Najczęściej źle wyciętego zdjęcia nie da się naprawić, więc w przypadku złego efektu wycinanie należy przeprowadzić jeszcze raz. Warto więc zadbać aby usuwanie tła przeprowadzić raz a dobrze, pozwoli to zaoszczędzić czas i uniknąć powtarzania tej czynności.

Usuwanie tła najczęściej jest niezbędne przy zdjęciach z tłem brzydkim lub odwracającym uwagę od produktu na którym nam zależy. Ekspozycja na białym tle wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie. Od usunięcia tła zaczynają się również wszelkie prace których efektem ma być fotomontaż polegający na zmianie tła. Tutaj odpowiednie wycięcie jest jeszcze bardziej istotne. Musi być przeprowadzone tak, aby po przeprowadzeniu takiego zabiegu całość wyglądała naturalnie.

Sam termin szparowania zdjęć pochodzi od branży poligraficznej i polega na dokładnym zaznaczeniu określonego fragmentu obrazu lub zdjęcia. Zaznaczeniu tego fragmentu mogą służyć różne narzędzia - przykładem jest tutaj zaznaczanie za pomocą wyróżnienia określonego koloru. Na tej technice opierają się wszelkie proste programy, choć możemy ją zastosować również w aplikacjach bardziej zaawansowanych.

Problem pojawia się kiedy konieczne jest ręczne zaznaczenie pewnego obszaru zdjęcia. Tutaj konieczne jest użycie narzędzi oferujących możliwość sterowania obszarem wycinania za pomocą myszki lub tabletu a następnie wycinanie zaznaczonego fragmentu.

Proces ten często jest jedynie wstępem dla mającej dopiero nastąpić dalszej obróbki. Działania tego typu umożliwiają ograniczenie tej obróbki jedynie do zaznaczonego fragmentu zdjęcia. Jest to niezwykle pomocne przy zabiegach takich jak usuwanie czy zmiana tła, tworzeniu fotomontaży oraz niezliczonych edycji innego typu.

Mając do dyspozycji odpowiednie oprogramowanie i posiadając doświadczenie, grafik może dobrze usunąć tło ze zdjęcia w dość krótkim czasie. Jeśli jednak przygotowujemy sesję zdjęciową i od razu wiemy że w powstałych zdjęciach będzie usuwane tło, warto zadbać o kilka rzeczy które znacznie przyspieszą dalszą pracę. Oczywiście najważniejsze aby fotografie były w możliwie jak najwyższej rozdzielczości. Warto aby ważne elementy które zostawimy na zdjęciu były dobrze oświetlone i odpowiednio kontrastowały z tłem. Najłatwiej usunąć jest tło w zdjęciach przedstawiających np. meble lub sprzęt AGD, najtrudniej ludzi i zwierząt.

Jeśli zdjęcie jest ciemne a krawędzie rozmyte usunięcie tła może być znacznie trudniejsze. Aby efekt był zadowalający wszystkie prace należy przeprowadzić ręcznie co zdecydowanie wydłuża czas pracy.

Trudno również uzyskać naturalny efekt jeśli ostrość zdjęcia jest nierównomierna. Jeśli część zarysów jest niewyraźna, to dla odpowiedniego efektu konieczne mogą być dodatkowe zabiegi jak kopiowanie innych fragmentów zdjęcia i wstawianie ich w miejscu gdzie krawędzie są rozmyte i niewyraźne. Oczywiście również na takich zdjęciach możliwe jest eleganckie usunięcie tła, warto jednak mieć na uwadze że konieczne jest na to więcej czasu.

Dlatego pracę zawsze zaczynamy od wizualnej oceny zdjęć i poinformowaniu klienta o przewidywanym czasie realizacji. O ile przy zdjęciach dobrej jakości może trwać dzień, to przy zdjęciach w słabej jakości konieczne jest zaplanowanie większej ilości czasu. Jeśli mają Państwo wątpliwości co do jakości swoich zdjęć, proszę je do nas wysłać. Poinformujemy o koszcie obróbki zdjęć i przewidywanym czasie realizacji.

Najtrudniejsze jest usuwanie tła w zdjęciach ludzi oraz zwierząt, ponieważ najtrudniejsze do zaznaczenia są włosy oraz futro. Bardzo trudne jest też usunięcie tła ze zdjęć przedstawiających elementy przezroczyste. W takiej sytuacji zaznaczanie ręczne i uzupełnienie obróbki dodatkowymi efektami jest niezbędne.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty - szybko, dokładnie i w atrakcyjnej cenie. Pracę zawsze zaczynamy od przygotowania indywidualnej oferty zawierającej wycenę i czas realizacji którego będziemy się trzymać. Dlatego jeśli mają Państwo wątpliwości - proszę przesłać zdjęcia i opis obróbki a my przygotujemy dla Państwa atrakcyjną ofertę.